Z Trzema Królami za gwiazdą do Betlejem

Już po raz drugi w Hermanowicach odbył się Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to – organizowane przez naszą szkołę – podobnie jak rok temu przyciągnęło wiele osób. W tym roku razem z Trzema Królami przebrani za aniołów, pasterzy, królów i królowe, grając na instrumentach i śpiewając kolędy zawitaliśmy przed oblicze Heroda, który skierował nas do Betlejem. Po tej scenie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św., a następnie w Jasełkach – byliśmy świadkami nawiedzenia świętej rodziny przez pastuszków, aż w końcu Gwiazda Betlejemska przyprowadziła Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy małemu Jezusowi złożyli iście królewskie dary: złoto, kadzidło i mirrę. Na zakończenie naszego wydarzenia głos zabrała pani dyrektor Grażyna Hataś i pan wójt Andrzej Huk, którzy podziękowali młodym artystom za przygotowanie wydarzenia i wszystkim obecnym za uczestnictwo.

Więcej zdjęć tutaj

Skip to content