Office 365? Mamy to!

Miło nam poinformować, że w styczniu 2020 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Microsoft. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły bezpłatnie otrzymali dostęp do nowoczesnego oprogramowania Office 365 dla szkół.

Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania rozwiązań Office 365 w naszej szkole. Część uczniów i nauczycieli już otrzymało dostęp do aplikacji, pozostałych prosimy o kontakt mailowy z administratorem systemu jakubiec[at]hermanowice.onmicrosoft.com (w miejsce [at] należy wstawić znak @). Do administratora proszę również kierować wszelkie zapytania dotyczące funkcjonowania i korzystania z portalu.

Co to jest Office 365 dla szkół?

Office 365 to możliwość tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji multimedialnych, to dostęp do poczty e-mail, dokumentów, kontaktów i kalendarzy niezależny od lokalizacji i gwarantujący, że użytkownik zawsze dysponuje aktualnymi informacjami.

Jak działają programy Office Web Apps?

Office Web Apps to nowa generacja oprogramowania, która nie wymaga kłopotliwej instalacji oraz aktualizacji do nowych wersji. Obsługa dowolnego programu możliwa jest tylko za pomocą przeglądarki, dzięki czemu dostęp do własnych programów i plików uzyskamy na dowolnym komputerze. Wykorzystując Office Web Apps stworzymy takie same dokumenty, arkusze kalkulacyjne lub prezentacje jak w wersjach instalowanych.

Aplikacje Office Web to idealne rozwiązanie do nauki pracy w zespole oraz tworzenia szkolnych projektów uczniowskich. Tworząc projekty uczniowie mogą wspólnie edytować dokumenty przebywając w różnych lokalizacjach.

Jakie korzyści bezpłatnie otrzymuje szkoła wdrażając Office 365?

Aplikacje pakietu Office: World, Excel, Power Point i OneNote w wersji Office Web Apps
Innowacyjne, dostępne bez konieczności instalowania i aktualizacji oprogramowania, z którego można korzystać na dowolnym komputerze (również komputerach domowych nauczycieli i uczniów).

Microsoft Forms
Możliwość tworzenia automatycznie sprawdzanych testów i quizów, ankiet oraz formularzy online.

Microsoft Sway
Aplikacja umożliwiająca łatwe tworzenie stron internetowych oraz atrakcyjnych e-magazynów online.

Profesjonalna poczta e-mail oraz wspólne elektroniczne kalendarze
Bezpłatny dostęp do profesjonalnej poczty e-mail. Bez reklam i spamu.Skrzynki pocztowe o rozmiarze 50 GB na użytkownika i możliwości wysyłania załączników o wielkości do 150 MB.

Wirtualny “pendrive” 1 TB na dokumenty, prezentacje, zdjęcia
W OneDrive Pro każdy z użytkowników otrzymuje osobisty dysk w chmurze o pojemności 1 TB, co umożliwia uzyskanie dostępu do dokumentów praktycznie z dowolnego miejsca, synchronizację materiałów przechowywanych w chmurze z komputerem, łatwe udostępnianie plików, zarówno wewnątrz organizacji, jak i poza nią, a także pełną kontrolę nad edycją i prawami dostępu do plików.

Platforma do współpracy Microsoft Teams
Bezpieczna, prywatna platforma społecznościowa dla szkoły. Oprogramowanie do współpracy ułatwia nauczycielom, studentom i uczniom pozostawanie w kontakcie, udostępnianie informacji i organizowanie projektów — aby mogli lepiej pracować i uczyć się razem w sposób, który wykorzystują korzystając z portali społecznościowych.

Szkolny portal umożliwiający publikację materiałów wideo
Portal wideo w usłudze Office 365 to miejsce docelowe przekazywania, udostępniania i odnajdowania screencastów, filmów i wykładów wideo dla całej szkoły oraz bezproblemowego odtwarzania tych klipów na różnych urządzeniach. Bez reklam, z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwa.

Dodatkowo:

  • Doskonałe oprogramowanie antywirusowe i filtry antyspamowe
  • Share Point online
  • Flow
  • PowerApps
  • School Data Sync
  • Pomoc internetowa i całodobowa pomoc telefoniczna w przypadku poważnych awarii.
Skip to content